Darmowa dostawa od 70,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pompy wody

( ilość produktów: 5 )

Pompy Wody Samochodowe - Objawy Awarii, Wymiana i Działanie

W naszej hurtowni oferujemy szeroki wybór pomp wody samochodowych oraz niezbędnych części do ich obsługi i wymiany. Pompy wody są kluczowym elementem układu chłodzenia w każdym pojeździe, odpowiadając za prawidłowy obieg cieczy chłodzącej i zapobiegając przegrzaniu silnika.

Objawy Awarii Pompy Wody

  • Nagły wzrost temperatury silnika: Może świadczyć o niesprawnej pompie wody, która nie zapewnia odpowiedniego chłodzenia.
  • Dziwne odgłosy: Szczękające, piskliwe lub stukające dźwięki mogą wskazywać na problemy z łożyskami w pompie wody.
  • Wycieki płynu chłodzącego: Widoczne pod samochodem mogą sugerować uszkodzenie uszczelki lub korpusu pompy wody.

Jak Wymienić Pompę Wody w Samochodzie

Proces wymiany pompy wody może różnić się w zależności od modelu pojazdu, ale zazwyczaj obejmuje demontaż paska rozrządu lub paska wieloklinowego, odkręcenie i wymianę pompy oraz prawidłowy montaż i naprężenie pasa. Zaleca się wymianę razem z rozrządem lub na podstawie zaleceń producenta pojazdu.

Działanie Pompy Wody

Pompy wody samochodowe napędzane są zazwyczaj przez pasek rozrządu lub pas wieloklinowy. Ich głównym zadaniem jest ciągłe pompowanie płynu chłodzącego przez układ chłodzenia silnika, co umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury pracy silnika.

Znajdź Potrzebne Części w Naszym Sklepie

Nasz sklep oferuje wysokiej jakości pompy wody oraz części zamiennych do różnych modeli samochodów. Zapewniamy szybką wysyłkę i fachowe doradztwo przy zakupie oraz wymianie. Skontaktuj się z naszym zespołem, jeśli potrzebujesz pomocy!

Wybierz profesjonalizm i jakość. Kupuj w naszym sklepie i zadbać o prawidłowe funkcjonowanie układu chłodzenia Twojego samochodu!

pixel