Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kupowanie części zamiennych nigdy nie było takie proste!

2023-07-01
Kupowanie części zamiennych nigdy nie było takie proste!

Zdjęcie z pixabay wykonane przez analogicus .

Jak znaleźć i upewnić się że kupuje właściwą część do swojego samochodu?

 Obecnie wiele stron internetowych dostarcza rozbudowane metody wyszukiwania i zawężania zakresu wyszukiwania części aby zminimalizować ryzyko zamówienia niewłaściwej części zamiennej. Na podstawie naszego badania rynku konkurencji wychodzi jednak że większość stron, które odwiedziliśmy, nie robi tego tak dobrze jak VEHPA - vehicle parts. 

 Kiedy nasz samochód wymaga naprawy albo tuningu, często zastanawiamy się jak znaleźć właściwe odpowiedniki części, które będą pasować do naszego samochodu. Przy ilości zamienników i podzespołów, wybór może być problematyczny, dlatego warto zadbać o kilka informacji, które pomogą nam w dokonaniu odpowiedniego wyboru. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki dotyczące wyszukiwania i weryfikacji części samochodowych, abyście mogli bez problemu znaleźć to czego potrzebujecie w zadowalającej cenie!

Dlaczego warto samodzielnie kupować części samochodowe?

 Gdy udajemy się do mechanika, często nie mamy kontroli nad wyborem części zamiennych ani nad ich jakością. Mechanik często zamawia części od swojego dostawcy, niekoniecznie dbając o jakość części, a my nie zawsze wiemy, które dokładnie podzespoły zostaną zamontowane w naszym samochodzie oraz czy mechanik zadbał o to aby wymienić podzespoły, które mają podobną żywotność jednocześnie, co może skutkować ponownymi odwiedzinami u mechanika, demontaż tych samych podzespołów i dodatkowe koszta roboczogodzin, naszego czasu na dostarczenie pojazdu, oczekiwania na termin i oczekiwanie na oddanie samochodu przez mechanika. Dodatkowo, części zamienne kupowane u mechanika mogą być znacznie droższe niż te, które możemy znaleźć samodzielnie w sklepie motoryzacyjnym lub online.

 Kiedy sami dokonujemy zakupu części samochodowych, mamy możliwość wyboru producenta i kontrolowania jakości podzespołów. Dodatkowo, części zakupione samodzielnie zazwyczaj są tańsze niż te kupione u mechanika. To oznacza oszczędności dla naszego portfela, a jednocześnie gwarancję, że montujemy odpowiednie części w naszym samochodzie.

 Ponadto, korzystając z naszego portalu warto skontaktować się z nami, w podzięce za zaufanie dajemy rabat dla nowych użytkowników oraz dla użytkowników którzy stale korzystają z naszych usług, a zwrot części jeśli okażą się niewłaściwe nigdy jeszcze nie był na tyle prosty, sam możesz wygenerować w profilu użytkownika formularz zwrotu i etykietę dla kuriera co zaoszczędzi dużo twojego cennego czasu!

Co jest potrzebne, aby znaleźć właściwe części samochodowe?

 Przed rozpoczęciem poszukiwań części samochodowych warto zebrać pewne informacje, które ułatwią nam znalezienie odpowiednich podzespołów. Oto kilka kluczowych elementów, które warto mieć przygotowane:

 1. Marka, model i rok produkcji samochodu: Znajomość tych informacji jest podstawą do znalezienia właściwych części. Wpisanie tych danych w wyszukiwarkę części samochodowych pomoże nam zawęzić wyniki i znaleźć pasujące podzespoły.

 2. Wersja silnikowa: W niektórych przypadkach różne wersje silnikowe mogą mieć różne części. Dlatego warto znać moc silnika swojego samochodu i uwzględnić tę informację podczas wyszukiwania części.

 3. Dodatkowe wyposażenie: Jeśli nasz samochód ma dodatkowe elementy, takie jak klimatyzacja czy automatyczna skrzynia biegów, ważne jest, aby upewnić się, że znalezione części są kompatybilne z tymi dodatkami.

 4. Skontaktuj się z ekspertem: Rynek części zamiennych jest ogromny, nawet biorąc pod uwagę powyższe elementy, pozostają dziesiątki tysięcy niuansów, na przykład nieunormowany montaż innych części niż w specyfikacji na taśmie produkcyjnej w konkretnym okresie czasu. Na naszej stronie możesz wysłać zgłoszenie lub skontaktować się z nami telefonicznie w celu znalezienia dla ciebie pasującego odpowiednika o wybranej przez ciebie jakości.

 Jak najszybciej samodzielnie wyszukać odpowiednią część zamienną do pojazdu na stronie Vehpa?

 Na naszej stronie możesz skorzystać z zaawansowanego wyszukiwania, wystarczy że klikniesz w lupkę w panelu wyszukiwania:

Wyszukiwarka vehpa.pl

 Ukaże się wtedy twoim oczom zaawansowana wyszukiwarka, gdzie w kilku krokach możesz się upewnić czy to jest część której poszukujesz.

 1. Szukaj: możesz wpisać to czego szukasz, numer części, nazwa fachowa lub slangowa poszukiwanego podzespołu. Alternatywnie możesz użyć pola Szukaj aby doprecyzować poszukiwanie, na przykład ''dwa czujniki'' jeśli wiesz że ilość czujników w zestawie jest istotna dla montażu, albo wpisać numer części i pominąć kolejne kroki. 
 2. Marka, Model i Wersja: Możesz zawęzić zakres poszukiwania do pojazdu, w których dana część występowała. Ze względu na liftingi i nowelizacje poszukiwana część wciąż możesz znaleźć wiele części, dlatego warto uszczegółowić istotne cechy poszukiwanego podzespołu jak na przykład "skrzynia biegów 21 zębów"
 3. Kategoria główna i podkategorie: Jeśli nie jesteś pewny cech szczególnych poszukiwanej części, możesz przejrzeć produkty z całej kategorii dla swojego pojazdu, poznać warianty i producentów oraz zamienniki nawigując przez kategorie. To rozwiązanie będzie szczególnie atrakcyjne dla osób nowych i nawykłych do katalogu oferowanego na większości stron internetowych. Ponadto, dołożyliśmy wszelkich starań aby drzewko było ujednolicone na tyle, na ile to możliwe, efektywnie eliminując wiele błędów z innych katalogów i weryfikując zamieszczane produkty - coś czego większość hurtowni nie robi, polegają na przestarzałym i pełnym błędów powszechnie stosowanym katalogu przez konkurencję.
 4. Parametry wyróżnione: Informacje takie jak materiał, strona zabudowy, grupa elementu pozwolą ci dodatkowo wyszczególnić ogólne parametry podzespołu filtrując to czego właśnie potrzebujesz!
 5. Sortowanie: Promujemy sprzedawanie części oryginalnych lub od oryginalnych producentów, często jest to najdroższe rozwiązanie, ale w zamian oferuje dosłownie drugie życie podzespołu samochodu, który trzeba wymienić, z jakością jaką ten podzespół posiadał w momencie wyjechania z salonu.

Dlaczego warto rozważyć zakup zamiennika od producenta oryginału, część oryginalną lub zamiennik wysokiej jakości?

Z naszych badań wynika że rozważając koszty holowania w przypadku krytycznej awarii, czasu pracy mechanika montującego część i samego zamiennika, często w perspektywie żywotności zamiennika o wysokiej jakości czasu klienci wydają średnio 232% ceny wysokiej jakości zamiennika, ponadto tracą masę czasu kiedy ich samochód jest niedostępny u mechanika!

Dlaczego warto zwracać uwagę na nowelizację podzespołu i zasięgnąć opinii naszego specjalisty?

Wiele części zamiennych przechodzi nowelizację w pojazdach, ponieważ nie wszystkie fabryczne rozwiązania działają, okazuje się że części oryginalne potrzebują dużo częstszego serwisu niż było to zapewniane przez producenta. Wybierając nowelizację nie zawsze jesteśmy w stanie zamontować nowszy zamiennik, ponieważ niektóre podzespoły mogły być znowelizowane wraz z innymi podzespołami. Rozważając wymianę na mniej awaryjny podzespół, warto skontaktować się z naszymi specjalistami abyśmy potwierdzili czy i jakie jeszcze podzespoły wymagałyby wymiany aby jeździć bezawaryjnie przez długi okres czasu!

Nie widzisz na naszej stronie interesującego cię podzespołu/zamiennika?

Zadzwoń do nas, wciąż mamy kilka milionów części do skatalogowania, wyszukania niuansów i wypisania tych informacji dla was w przystępny sposób. Jest bardzo prawdopodobne że mamy część której szukasz, trafi ona na początek naszej kolejki produktów do dodania na sklepie i jeśli będziesz chciał, założymy dla ciebie zamówienie!

Jak najszybciej otrzymać pomoc w doborze części od naszych specjalistów?

 Na naszej stronie możesz wysłać zgłoszenie o szukanej części, im więcej detali nam wyślesz, tym szybciej znajdziemy dla ciebie odpowiedni zamiennik i skontaktujemy się w razie gdyby zamawiana przez ciebie część nie była prawidłowa.

 Informacje które powinieneś zawrzeć w zgłoszeniu, lub mieć przygotowane do rozmowy telefonicznej.

 1. Numer VIN swojego pojazdu. (znajdziesz go w rubryce "E" na dowodzie rejestracyjnym pojazdu)
 2. Marka i model twojego pojazdu. (znajdziesz go w rubryce "D" na dowodzie rejestracyjnym pojazdu)
 3. Rok produkcji pojazdu. (znajdziesz go na rewersie dowodu rejestracyjnego pojazdu)
 4. Wersja silnika. (znajdziesz informacje w rubryce "P" na dowodzie rejestracyjnym pojazdu)
 5. Czy pojazd był modyfikowany w sklepie tuningowym? (W takim wypadku może bardzo przydatny być numer części, którą chcemy zamówić)

Promocja!

Do końca 2023 roku możesz zawrzeć informacje w notatce do zamówienia zawierające informacje o twoim pojeździe, wtedy sprawdzimy dla ciebie czy zamówiona część powinna pasować do twojego pojazdu i skontaktujemy się z tobą jeśli będziemy mogli jakoś doradzić w twoim zakupie!

Okres promocyjny może zostać wydłużony, to zależy tylko od was. Zostawiając opinię o naszym sklepie na google, opineo lub innych serwisach, możecie wpłynąć na okres promocyjny. 

Rabat?!

Jesteś nowym klientem? A może jesteś klientem który regularnie zamawia części do swojego pojazdu, dla najbliższych i znajomych?

Napisz do nas o rabat!

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel